PHL

PHL Proposal

Działania polskiego hokeja po pandemii koronawirusa

By; Joseph Kolodziej

Właściciel Hockey Holdings Group SP ZO O

Polska Hokej Liga znajduje się w krytycznym punkcie zwrotnym, ponieważ koronawirus zakończył przedwcześnie sezon 2019-2020 i grozi na początku sezonu 2020-2021.
Konieczne jest, aby PHL i jej kluby członkowskie natychmiast się dostosowały i przygotowały do ​​zmian.
Biorąc pod uwagę, że zespoły PHL są wspierane przez fundusze sponsorskie, a w większości przypadków przez podatki miejskie, trudno dziś przyjrzeć się trudnej rzeczywistości.
Te środki sponsorskie i podatkowe nie będą dostępne dla klubów w kwotach uprzednio otrzymywanych z powodu utraty przez sponsorów i urzędy dochodów podczas pandemii.
Dni łatwego wydawania pieniędzy muszą się teraz skończyć, tak jak miało to miejsce w Ameryce Północnej prawie dwadzieścia lat temu.
Graczom nie spodoba się zmiana, ale to nie ma znaczenia. Hokej to produkt rozrywkowy. To show biznes. Biznesem nie jest utrzymywanie zawodników szczęśliwymi. Poniższe sugestie są oparte na tym, co od lat sprawdza się w mniejszych ligach zawodowych w Ameryce Północnej. Brak wprowadzenia tych zmian prawdopodobnie spowoduje utratę wszystkich bądź większości klubów zaangażowanych w rozwój PHL.

1. SALARY CAP

Limit wynagrodzenia musi zostać natychmiast wprowadzony. Każdy klub będzie mógł wydawać maksymalnie 125, 000 PLN miesięcznie na wynagrodzenia graczy. Wszystkie kontrakty muszą zostać przekazane i zatwierdzone przez ligę. Liga będzie śledzić wszystkie wydatki na maksymalne wynagrodzenie. Ograniczenie wynagrodzenia zmusi graczy do przyjęcia niższej płacy i usunie większość negocjacji. Dzięki temu każda drużyna będzie bardziej konkurencyjna, ponieważ drużyny nie będą już mogły kupować mistrzostw w oparciu o budżety. Zapewniając wszystkim znacznie lepszy produkt i znacznie lepsze wrażenia fanów podczas meczów.

2. DATA ROZPOCZĘCIA SEZONU WE WRZEŚNIU

Obozy treningowe dla drużyn otwarte od 1 września. Mecze sezonu regularnego rozpoczynają się 1 października. Sezon zasadniczy kończy się 1 marca. Play-offs kończą się Wielkanoc.

3. UMOWY GRACZA SĄ TYLKO NA SEZON

Umowy z graczami i wynagrodzenie są  tylko na sezon. Jest to tylko umowa na 6 miesięcy. Nigdy więcej dziesięciu lub jedenastomiesięcznych umów. Drużyny z Ameryki Północnej płacą graczom tylko w trakcie sezonu. To nie jest NHL, a gracze powinni mieć letnie prace poza hokejem. Pomysł, że klub jest odpowiedzialny za pensje zawodników, gdy nie ma sezonu lub dochodów, jest całkowicie sprzeczny z każdym udanym modelem biznesowym. Jeśli graczom się to nie podoba, mogą odejść i zostaną zastąpieni.

4. OBNIŻENIE PŁATNOŚCI ZA SĘDZIÓW

Sędziowie w PHL zarabiają zdecydowanie za dużo w porównaniu do swoich wyników na lodzie. Jeśli zawodnicy muszą zaakceptować obniżone płace, muszą to zrobić także sędziowie. Należy również wprowadzić system trzech sędziów w celu dalszego obniżenia kosztów.

5. UMOWY GRACZY ZAGRANICZNYCH

Zagraniczni zawodnicy i odpowiednie umowy w ramach systemu pułapu wynagrodzeń zmuszą młodszych polskich graczy do pozostania w MHL tam, gdzie należą. Będą musieli mocniej konkurować, aby zdobyć miejsce w czołowym klubie, co ostatecznie poprawi jakość polskiego hokeja. Brak uzasadnionej konkurencji uniemożliwia polskim graczom prawidłowy rozwój, ponieważ po prostu nie muszą tak ciężko pracować.

6. TESTOWANIE WYDAJNOŚCI GRACZY

Podążajmy za przykładem klubów NHL i przeprowadzajmy testy wydajności zawodników. Zawodnicy pozytywnie na to zareagują. W Ameryce Północnej wielu graczy oczekuje żeby je mieć już od wieku Juniora i NCAA. Pokażmy polskim graczom, że PHL poważnie traktuje rozwój i wykorzystuje technologie.

7. NOWE PROFESJONALNE STANDARDY

PHL musi przejść do dwudziestego pierwszego wieku. Musi traktować swój produkt profesjonalnie i dlatego oczekuje, że jego uczestnicy będą działać i wyglądać profesjonalnie. Oczekuje się, że wszyscy trenerzy, personel i zawodnicy będą nosić garnitur do pracy. Nigdy więcej niebieskich dżinsów i swobodnego stroju. Jeśli chcesz, aby płacący fani traktowali hokej poważnie, to zaczyna się to od profesjonalnego wyglądu zawodników i personelu. W przeciwnym razie jest to hobby, które ludzie uważają za coś osobliwego.

8. WALKI

Walki muszą być dozwolone. Nie można do tego zachęcać, ale należy pozwolić na ich obecność. UFC, MMA i wszystkie sporty walki dominują we wzroście przychodów w sporcie. Brak tej zasady będzie zniechęcał fanów sportów walki do przechodzenia i kupowania biletów na mecze PHL. Hokej nie jest grą „Dżentelmenów”, nadszedł czas, aby rozpoznać to, co fani chcą zobaczyć i są gotowi za to zapłacić. Zawodnicy też tego chcą.

9. STANDARDY SPRZĘTU

Sprzęt i standardy prezentacji na lodzie muszą być stosowane. Nigdy więcej mieszanych kasków, spodni i rękawic. Wszyscy gracze muszą być ubrani w strój na zawody i te stroje muszą się zgadzać. Profesjonalna prezentacja jest niezbędna, aby kupujący bilet mógł znaleźć wartość w rozrywce.

10. ŚCISŁE EGZEKWOWANIE PRZEPISÓW

Zasady te muszą być egzekwowane i przestrzegane. Grzywny za naruszenia muszą być stosowane. Kary te będą płacone indywidualnie przez Właścicieli Klubu lub Członków Zarządu, a nie płacone przez klub lub organizację. Ta polityka zagwarantuje, że osoby ostatecznie odpowiedzialne za finanse klubu będą egzekwować te zasady.

Wnioski.

Jeśli PHL wprowadzi te zasady i standardy, następujące elementy będą działały na korzyść klubów:

Koszty zostaną zmniejszone w pensjach graczy.

Koszty zostaną zmniejszone dzięki zmniejszonemu czasu wynajmu lodu podczas sezonu.

Koszty zakwaterowania graczy zostaną zmniejszone podczas sezonu.

Koszty kijów i innego sprzętu zostaną zmniejszone podczas sezonu.

Koszty usług medycznych zostaną zmniejszone podczas sezonu.

Dodatkowe koszty ubezpieczenia prywatnego zostaną zmniejszone w krótszym sezonie.

Koszty ZUS zostaną zmniejszone.

Ogólna oszczędność kosztów dla każdego klubu powinna skutkować natychmiastową czterdziestoprocentową redukcją wydatków.

Dodatkowe profesjonalne środki w połączeniu z tymi oszczędnościami kosztów zapewnią lepsze wrażenia kibiców i wyższy poziom konkurencji.

Środki te nie tylko chronią i zapewniają, że polski hokej nadal będzie robił postępy, ale dają sponsorom pewność, że kluby PHL dostrzegły swoje ograniczenia w ich wspieraniu. Dawanie sponsorom zaufania od kierownictwa klubu i PHL na przyszłość.

Końcowe wyniki trudnej adaptacji poprawią wizerunkowo PHL jako produkt i sytuację finansową każdego klubu członkowskiego.

Kluby, które się do tego planu nie dostosują, a co już zostało udowodnione że jest on sukcesem, ostatecznie sobie nie poradzą w dobie panującego kryzysu. Zostaną w tyle jako wspomnienie.

Z wyrazami szacunku,

Joseph Kołodziej